Zarezerwuj

Podczas pobytu w naszym Gościńcu zapraszamy do zwiedzenia prastarego i magicznego regionu Świętokrzyskiego. Tutaj w poszukiwaniu sił duchowych mogą Państwo odbyć wędrówkę krajoznawczą do historycznych miejsc będących ogniskami atrakcji, które dają siłę i moc niezapomnianych wrażeń odwiedzającym.

Teren całego regionu pokrywają liczne zamki, pałace i dwory (Ujazd, Kurozwęki, Sobków, Chęciny), a bogatą kulturę i historię prezentują interesujące muzea. W swoistą podróż w czasy Staropolskiego Okręgu Przemysłowego przeniosą Państwa doskonale zachowane zabytki techniki, a kontakt z tradycjami i obrzędami ludowymi zapewni m.in. Park Etnograficzny w Tokarni.

Celem przybliżenia miejsc kultu religijnego proponujemy wyprawę na Święty Krzyż, do Kałkowa-Godowa, szlakiem Cystersów i sanktuariów. Można zajrzeć do ustronnych enklaw ciszy i spokoju, przystanąć obok przydrożnych kapliczek oraz zajrzeć do licznych mniejszych i większych świątyń i kościołów.

Dzięki bogatej ofercie turystyki moc wrażeń; Tor wyścigowy "Kielce", lotnisko sportowe Masłów, ośrodki jazdy konnej, wyciągi narciarskie oraz ciekawe imprezy plenerowe. Kontakt z piękną i nieskażoną przyrodą zapewnią kilometry szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz atrakcyjne zbiorniki wodną

Proponujemy odwiedzić: